Ciśnieniomierze lekarskie Accoson

accosonAccoson Ltd.
Firma została założona w 1859 roku przez Alfreda Charlesa Cossora początkowo jako producent szkła dmuchanego. Po uzyskaniu wysokiej reputacji dla swoich umiejętności i jakości produktów, w 1875 r. do założyciela dołączył jego syn Alfred Charles a następnie jego młodszy syn Frank – w 1885 roku W roku 1917 firma przeniosła się do Vale Road, Londyn, gdzie rozpoczęła działalność pod kierunkiem Franka Cossora, syna założyciela firmy, który opuścił rodzinny biznes i założył firmę AC Cossor Ltd., producenta elementów wizyjnych i rur generatorów promieni X.

W 1904 roku został wyprodukowany w firmie pierwszy ciśnieniomierz, wykorzystując doświadczenie firmy w wydmuchiwaniu szkła do produkcji manometrów. W 1921 roku do Franka Cossora dołączył jego syn Frank Gordon Cossor, a firma rozszerzyła swoją produkcję o wszystkie rodzaje termometrów, aerometrów i strzykawek.

Ciśnieniomierze stały się głównym produktem firmy wraz z dołączeniem do spółki Adriana Cossora w 1966 roku. Jest on już czwartą generacją w firmie.

Aktualny zakres produkcji firmy, ciśnieniomierze ACCOSON, cieszą się doskonałą reputacją ze względu na ich jakość i łatwość użytkowania. Pełna gama modeli dostępna jest wraz z akcesoriami i częściami zamiennymi i oryginalnym wyposażeniem. Produkty wytwarzane są zgodnie z wymogami europejskiej normy ISO 81060-1(EN1060-1).

Firma jest produkuje zgodnie z normami jakości ISO9001: 2000. i ISO13485: 2003. W sierpniu 2007 r. firma przeniosła się do nowych i lepszych lokali w Harlow Essex , gdzie obecnie wykonywana jest produkcja i dystrybucja produktów. Ponad połowa produkcji jest sprzedawana na rynku zewnętrznym, poza Wielką Brytanią, składającym się z ponad siedemdziesięciu krajów na całym świecie .

Teraz te niezwykłe ciśnieniomierze, które są symbolem jakości od ponad stu lat, są dostępne w Polsce.
Dzięki diaMedica.

Porównanie ciśnieniomierzy firmy Accoson

Większość ciśnieniomierzy Accoson opiera się na rozwiązaniu 2-przewodowym, gdzie manometr jest zawsze elementem samodzielnym oddzielonym od gruszki inflacyjnej. Manometr w modelu Pocket posiada najmniejsze wymiary, a metalowy zaczep z tyłu obudowy pozwala na łatwe umocowanie na mankiecie podczas pomiaru. Duża tarcza pomiarowa w modelu Six00 czy 6 calowym znajduje zastosowanie głównie w warunkach klinicznych. Najdokładniejszym ciśnieniomierzem firmy Accoson jest elektroniczny aparat Greenlight300 klasy Hi-End. Dostępny jest również manometr wzorcowy Greenlight 300 do kalibracji innych ciśnieniomierzy posiadający dodatkowo certyfikat producenta.

System 1-przewodowy zastosowano jedynie w modelach zintegrowanych (manometr razem z gruszką). Na uwagę zasługuje tu niezwykle lekki Limpet, wykonany wyłącznie z elementów plastikowych. Model Duplex łączy solidność wykonania z prostotą systemu 1-przewodowego. Ciśnieniomierz Combine został opracowany specjalnie dla pacjentów. Sprzedawany jest ze stetoskopem, który został już zintegrowany z mankietem.

Tabela porównawcza

Cecha/Model Pocket Six00 6 calowy Limpet Limpet spiralny Duplex Combine Greenlight 300
Typ * Z Z Z Z Z Z Z E
1-przewodowy        
2-przewodowy        
Łatwa wymiana mankietu ** •2 •2 •2 •1 •1     •2
Spiralny przewód      
Mankiet AmbiDex          
Manometr razem z gruszką        
Metalowa obudowa          
Ze stetoskopem              
Mankiet z D-ringiem              
Etui/obudowa      
Opcja na ścianę          
Opcja na statywie          

* Typ: E-elektroniczny (Hi-End)
** Łatwa wymiana mankietu pozwala na szybkie zastosowanie innego mankietu (inny rozmiar) i w zależności od modelu realizowana jest na dwa sposoby:

  1. Przewód wychodzący z mankietu 1-przewodowego zakończony jest męskim konektorem, który wkładamy wprost do otworu znajdującego się w manometrze,
  2. Przewód wychodzący z manometru zakończony jest męskim konektorem, do którego wpinamy szeregowo przewód mankietu 2-przewodowego.

Sprzęt firmy Accoson posiada bardzo szeroki wybór mankietów, które można łatwo wymieniać między sobą. Z tego względu wiele placówek ochrony zdrowia decyduje się na kompleksowy zakup ciśnieniomierzy i zestawu różnych rozmiarów mankietów. Więcej na ten temat przeczytaj w artykule:

Instrukcje obsługi do sprzętu firmy Accoson: