CryoAlfa a Histofreezer
Poniżej podane zostały podstawowe różnice pomiędzy dwoma rozwiązaniami przenośnych aparatów do krioterapii, aparatem Histofreezer oraz CryoAlfa:
- W systemie Histofreezer należy napierw napełnić gazem aplikator i praca trwa tak długo, jak paruje ciekłe medium, co wymaga szybkiej – kilkunastosekundowej pracy. System CryoAlfa wykorzystuje gaz do zamrażania w momencie aplikacji. Nie ma więc potrzeby wcześniejszego napełniania aplikatora skórnego.
- Temperatura pracy CryoAlfa wynosi -89° C i jest o 50% niższa w prównaniu z Histofreezer – czas utrzymywania się temperatury poniżej 0° C jest dłuższy.
- W systemie Histofrezer nie ma możliwości pracy z aplikatorem w obrębie błony śluzowej pochwy i szyjki macicy.
- W systemie Histofreezer zróżnicowanie aplikatorów jest niewielkie – tylko 2 typy natryskowych. Brak jest możliwości pracy z aplikatorami kontaktowymi.
- Pojemnik z gazem jest bardzo duży i nieporęczny (170 ml).
- Mieszanka eteru dimetylu i propanu jest łatwopalna, co grozi niebezpieczeństwem, związanym np. z wyładowaniami elektrostatycznymi. Eter jest ponadto potencjalnie hepatotoksyczny. Pojemnik po użyciu traktować trzeba jak niebezpieczny odpad (koszt).
- Zastosowanie wymiennych wkładów N20 jest ok. 3 razy tańsze od pojemnika Histofreezer. Zaoszczędzone kwoty przwyższą po jakimś czasie koszty samego aparatu CryoAlfa.
Ekonomika użycia i cechy przedmiotu przemawiają za systemem CryoAlfa.