Presoterpia – domowe urzadzenia serii GLOBUS PressCare

Presoterapia Globus - zabiegiPresoterapia jest to rodzaj sekwencyjnego masażu uciskowego wykonywanego za pomocą specjalnego mankietu napełnianego powietrzem, który można założyć na nogę, rękę lub brzuch. Głównym celem presoterapii jest intensywny drenaż limfatyczny, który doskonale sprawdza się w leczeniu obrzęków limfatycznych, w chorobach układu krążenia, w profilaktyce zakrzepowo-zatorowej, a także w walce z cellulitem czy w regeneracji sportowej po intensywnym treningu. Zastosowania masażu pneumatycznego są zatem bardzo szerokie.

Urządzenia serii PressCare do presoterapii włoskiej firmy GLOBUS, to wysokiej jakości aparaty, które dzięki niewielkim rozmiarom i łatwej obsłudze doskonale nadają się do stosowania w domu, a także w klubach sportowych. Wykorzystywane są tutaj cztery komory powietrzne, co stanowi absolutne minimum skutecznej presoterapii i jest zupełnie wystarczające w typowych zastosowaniach.

W skład serii wchodzą dwa modele G200M i G300M do zastosowań domowych oraz model G-SPORTS3 do zastosowań sportowych pozwalający na wykonanie zabiegu w terenie, bez konieczności korzystania z sieci zasilającej.

Aparaty do presoterapii

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami przedstawia poniższa tabela.

G 200M G 300M G-SPORTS3
Mode A Tak Tak Tak
Mode B Tak Tak Tak
Mode C Tak Tak
Power Bank Tak

Mode A, B i C, to nazwy programów zabiegowych różniących się kolejnością napełniania i opróżniania poszczególnych komór powietrznych, co obrazuje poniższy rysunek.

Presoterapia - programy zabiegowe

Najbardziej popularny i uniwersalny jest program „B”, który został opracowany dla typowych rodzajów zabiegów drenażu limfatycznego. Program „A” ma charakter relaksacyjny i może być stosowany tylko jako program wstępny przed zasadniczym zabiegiem. Program „C” posiada podobne działanie, jak program „B”, ale jest bardziej intensywny, co dla niektórych osób może okazać się mniej komfortowe.

Konfiguracje

Urządzenie PressCare posiadają w obudowie dwa gniazda (kanały) do podłączenia mankietów poprzez 4-żyłowy przewód powietrzny (4 komory). Dzięki temu można korzystać jednocześnie z dwóch mankietów, np. na obu nogach, gdzie każdy mankiet jest napełniany niezależnie.

W niektórych przypadkach można korzystać z trzech mankietów, np. dwa mankiety na nogi plus trzeci na tułów. W takim wypadku należy na jednym kanale zastosować specjalny podwójny przewód powietrzny (rozdzielający) do podłączenia dwóch mankietów na nogi, a mankiet na brzuch należy podłączyć do drugiego kanału.

Cały system do presoterapii PressCare jest zestawem składającym się z agregatu pompującego G200M/G300M/G-SPORTS3 oraz odpowiednich mankietów.

Poniższa tabela pokazuje różne konfiguracje w zależności od rodzaju i ilości mankietów w zestawie wraz z linkami do produktu w sklepie.

Ilość mankietów w zestawie
na nogę na rękę na brzuch

G200M-1

G300M-1

1

G200M-2

G300M-2

G-SPORTS3

2

G200M-3

G300M-3

2 1

G200M-1B

G300M-1B

1

Dobór mankietu do presoterapii

Zadaniem mankietu w terapii kompresyjnej jest ucisk na odpowiednie obszary ciała za pomocą komór powietrznych, które napełniane są powietrzem w sposób sekwencyjny, dzięki czemu występuje efekt intensywnego masażu i drenażu limfatycznego. W przypadku mankietu na nogi, mankiet powietrzny powinien być w miarę możliwości dostosowany do wzrostu użytkownika, co obrazuje poniższa tabela.  Podajemy również linki do szczegółowych stron samych mankietów.

Rozmiar S Rozmiar M Rozmiar L
Wzrost <175 cm 175-190 cm >190 cm
Długość (A) 810 mm 880 mm 1010 mm
Szerokość przy pachwinie (B) 295 mm 330 mm 360 mm
Obwód nogi przy pachwinie 590 mm 660 mm 720 mm
Długość od zgięcia stopy do pachwiny(C) 700 mm 770 mm 820 mm
Długość przy podeszwie (D) 185 mm 220 mm 210 mm
Szerokość nad stopą (E) 170 mm 180 mm 200 mm
Obwód nogi nad stopą 340 mm 360 mm 400 mm

Wymiary mankietów na nogę do presoterapii

U osoby dorosłej najczęściej stosowany jest mankiet o średnim rozmiarze M, który jest odpowiedni osób o wzroście od 175 do 190 cm. Nawet osoby o wzroście 170 cm mogą korzystać z rozmiaru M, jeśli posiadają większy obwód nogi, gdyż im większy rozmiar mankietu, tym jest on również szerszy. Lepiej zastosować nieco za długi mankiet, niż gdyby miało się okazać, że jest on zbyt ciasny. Zaletą 4-komorowych mankietów jest właśnie uniwersalność rozmiarowa.

W szczególnych przypadkach, gdy stopień obrzęku nóg jest znaczny, każdy mankiet można poszerzyć za pomocą specjalnej wstawki rozszerzającej, którą przypina się wzdłuż zamka mankietu. Dla każdego rozmiaru mankietu można dokupić odpowiednie dla niego rozszerzenie. Poniżej podano dokładne rozmiary poszczególnych rozszerzeń wraz z linkami do stron produktu (sprzedawanego jako para).

Rozmiar S Rozmiar M Rozmiar L
Długość całkowita 89 cm 99 cm 112 cm
Szerokość dolna 4,5 cm 5 cm 6 cm
Szerokość górna 9 cm 10 cm 10 cm

Mankiet na rękę oraz mankiet na brzuch występuje tylko w jednym uniwersalnym rozmiarze.

image_print

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *