Stetoskopy MDF

Stetoskopy firmy MDF
Stetoskopy amerykańskiej firmy MDF®, to przyrządy diagnostyczne z najwyższej półki. Wykonane ręcznie z wyjątkową precyzją, zgodnie z procedurami MDF® udoskonalanymi od ponad 40 lat. Zastosowane materiały gwarantują wysoką jakość osłuchiwania dźwięków oraz ponadstandardowy okres eksploatacji, czego dowodem jest udzielona przez producenta dożywotnia gwarancja na wady fabryczne. Godnym uwagi jest również program darmowych części zamiennych.

Słuchawki lekarskie MDF posiadają kilka istotnych cech projektowych odróżniających je od innych rozwiązań spotykanych na rynku.
Już na pierwszy rzut oka widzimy, że dren stetoskopu jest wyraźnie masywniejszy, dzięki czemu bardzo dobrze tłumi zewnętrzne zakłócenia akustyczne.
Przede wszystkim jednak, firma MDF włożyła wiele wysiłku w to, aby wyeliminować wszelkie bariery pogarszające transmisję dźwięku od głowicy do ucha.
W przypadku większości modeli jednoprzewodowych, rozdzielenie toru akustycznego do dwóch skrzydeł liry odbywa się z zastosowaniem specjalnej komory akustycznej Pyramid™, znacznie zmniejszającej straty akustyczne.
W niektórych modelach dwuprzewodowych, głowica posiada odseparowane wyjścia akustyczne, które łączą się w jeden zintegrowany przewód podwójny dopiero w pewnej odległości od głowicy. Jest to m.in. układ przewodów „A2X” zastosowany w modelu MDF ProCardial ERA, czy układ „X” w ulepszonej wersji modelu MDF Sprague Rappaport (Sprague-X 767X).

Przewody stetoskopów MDF

Słuchawki lekarskie MDF - oliwki
Wszystkie modele stetoskopów MDF posiadają słuchawki Ergonomax™ z wewnętrzną sprężyną zwiększającą trwałość i bezpieczeństwo użytkowania oraz bezpieczny, zatrzaskowy system mocowania oliwek SafetyLock™.

Wybór stetoskopu MDF

Modele dedykowane dla określonej grupy wiekowej
Flagowym modelem stetoskopu firmy MDF jest model MD One 777. Jest to klasycznie wyglądający stetoskop internistyczny z podwójną odwracalną głowicą, wykonany ze specjalnej stali nierdzewnej o najwyższych właściwościach akustycznych.
Występuje również w wersji pediatrycznej: MD One 777C oraz do osłuchiwania niemowląt: MD One 777I.

Ciekawym uzupełnieniem tej oferty jest stetoskop neonatologiczny Neo Deluxe 787XP wykonany z aluminium i posiadający bardzo małą głowicę, gdzie efekt „ciepłej” głowicy uzyskano poprzez zastosowanie lekko wypukłej membrany.

Tańszą odmianą modelu MD One 777 jest lekki stetoskop MDF 747XP posiadający aluminiową głowicę i lirę wykonaną z chromowanego mosiądzu.

Modele konwersyjne z nasadkami
W niektórych wypadkach, bardziej uzasadnionym wyborem będzie zakup stetoskopu z wymiennymi nasadkami głowicy, co pozwoli na osłuchiwanie za pomocą jednego stetoskopu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Właściwie większość modeli MDF przeznaczonych dla użytkowników o specjalnych wymaganiach posiada możliwość konwersji głowicy do różnych rozmiarów.

Pierwszym modelem godnym rozważenia, jest stetoskop MD One Epoch 777DT (4-w-1), który został wykonany z tytanu. Tytan posiada wyjątkowe właściwości akustyczne, jest bardzo trwały i do tego o 45% lżejszy od stali. Ponadto, tytan jest biokompatybilny, nietoksyczny i odporny na korozję. Oprócz umocowanej na stałe membrany dla dorosłych, można z drugiej strony dokręcić trzy rodzaje końcówek: lejek pediatryczny, membranę pediatryczna lub lejek dla dorosłych.

Dla lekarzy zainteresowanych bardzo precyzyjnym osłuchiwaniem tonów serca i szmerów płucnych, dedykowane są stetoskopy z podwójnym systemem przewodów z serii ProCardial (797). Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest tutaj model ProCardial C3 797CC (6-w-1) oraz model ProCardial Core 797DD (ER Premier) (3-w-1), w tym wersja ekskluzywna pokryta 22K warstwą złota (797DDK).

Absolutną nowością wśród stetoskopów kardiologicznych jest model ProCardial  ERA 797X (6-w-1). Jak na stetoskop kardiologiczny jest niezwykle lekki, gdyż został wykonany z wysokiej jakości aluminium. Oprócz lekkości, model 797X charakteryzuje się ponadto wyjątkowym designem. System przewodów został wykonany w konfiguracji A2X (co poprawia jakość transmisji dźwięku, jeśli stosujemy aluminium), a wszystkie części metalowe zostały dodatkowo pokryte trwałą czarną powłoką ochronną. Wszystko to nadaje stetoskopowi bardzo oryginalny wygląd.

Porównanie modeli stetoskopów MDF

Cecha / kod stetoskopu 777 777DT 747XP 787XP 767X 797DD 797CC 797X
Typ głowicy  2-w-1  2-w-1 2-w-1  2-w-1  5-w-1 3-w-1 6-w-1   6-w-1
Materiał głowicy ST.N. TYT. ALU. ALU. CYN. ST.N. ST.N. ALU.
Wymienne nasadki   Tak     Tak Tak Tak Tak
Uchwyt do nasadek             Tak Tak
System przewodów Y Y Y Y X A A A2X
Liczba kanałów 1 1 1 1 2 2 2 2
Wersje rozmiarowe Tak              
Tylko neonatalny       Tak        
Słuchawki Ergonomax™ Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak
System SafetyLock™ Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak
Wieczna gwarancja Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak
Darmowe akcesoria Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak

Modne stetoskopy

Firma MDF produkuje stetoskopy nie tylko dobrej jakości, ale również stetoskopy o wyjątkowo atrakcyjnym wyglądzie. Na szczególną uwagę zasługują tu stetoskopy z serii Rose Gold Edition, które zostały pokryte warstwą różowego złota, a także stetoskopy z serii MPrints posiadające bardzo ładnie prezentujące się wielobarwne przewody. Wśród tańszych modeli, bardzo ciekawie prezentują się modele z serii 747XP iColor wykonane z lekkiego aluminium pokrytego trwałą matową powłoką zbliżoną kolorystycznie do różnych metalicznych kolorów smartfonów (żółte złoto, różowe złoto, akwamaryna, czerwień). 

Modne stetoskopy


Instrukcja obsługi stetoskopów MDF

Strona producenta:
mdfinstruments.com

 

Strona dystrybutora w Polsce:
stetoskop-mdf.pl