Tkanina ACTIGARD w produktach Boso

Kurz i roztocza
W ciągu ostatnich kilku lat liczba osób uczulonych na kurz domowy i roztocza dramatycznie wzrosła. Podrażnienie oczu, napady kichania i kaszlu, duszności we wczesnych godzinach porannych są typowym objawem tego rodzaju alergii. Objawy te są wywołane przez białka w odchodach roztoczy, żyjących w kurzu.
Roztocza są prawie zawsze obecne w wilgotnym, ciepłym mikroklimacie, jaki często dominuje w łóżkach. Roztocza żywią się głównie ludzkim naskórkiem i pleśniami, które można znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Nawet regularne, dokładne oczyszczenie, nie zapobiega narastaniu ilości cząstek kurzu i naskórka.

Jakie środki zapobiegawcze można podjąć?
Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z roztoczami kurzu, jeśli to możliwe. Wiele roztoczy rozmnaża się w materacach łóżkowych, szczególnie wtedy, gdy stworzymy im ciepłe warunki wywołane np. działaniem elektrycznej maty rozgrzewającej. Antyalergiczna mata rozgrzewająca firmy boso Bosh+Sohn, bosotherm 2300 pomaga jednak tego uniknąć. Jest zdatna do prania maszynowego w pralkach automatycznych, ale przede wszystkim wykonana jest ze specjalnego materiału ACTIGARD®.

ACTIGARDPowierzchnia wykończona ACTIGARD® (test no. 3395.06) zapobiega rozmnażaniu się roztoczy i chroni przed ich alergenami. Ponadto ACTIGARD® zmniejsza również powstawanie pleśni i nieprzyjemnych zapachów spowodowanych przez bakterie i grzyby.
Tkaniny ACTIGARD zachowują swoje właściwości przez bardzo długi okres i mogą być prane maszynowo.
Produkty opatrzone znakiem ACTIGARD® muszą przejść specjalne niezależne testy zgodności z normą NF G 39-011.
Na poniższym wykresie zobrazowano procent pozostałych roztoczy w zależności od czasu stosowania ACTIGARD w tygodniach:

Źródło: Medical Entomology Centre, University of Cambridge, Wielka Brytania

image_print

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *