CryoAlfa a Histofreezer

Poniżej podane zostały podstawowe różnice pomiędzy dwoma rozwiązaniami przenośnych aparatów do krioterapii, aparatem Histofreezer oraz CryoAlfa:

  1. W systemie Histofreezer należy napierw napełnić gazem aplikator i praca trwa tak długo, jak paruje ciekłe medium, co wymaga szybkiej – kilkunastosekundowej pracy. System CryoAlfa wykorzystuje gaz do zamrażania w momencie aplikacji. Nie ma więc potrzeby wcześniejszego napełniania aplikatora skórnego.
  2. Temperatura pracy CryoAlfa wynosi -89° C i jest o 50% niższa w prównaniu z Histofreezer – czas utrzymywania się temperatury poniżej 0° C jest dłuższy.
  3. W systemie Histofrezer nie ma możliwości pracy z aplikatorem w obrębie błony śluzowej pochwy i szyjki macicy.
  4. W systemie Histofreezer zróżnicowanie aplikatorów jest niewielkie – tylko 2 typy natryskowych. Brak jest możliwości pracy z aplikatorami kontaktowymi.
  5. Pojemnik z gazem jest bardzo duży i nieporęczny (170 ml).
  6. Mieszanka eteru dimetylu i propanu jest łatwopalna, co grozi niebezpieczeństwem, związanym np. z wyładowaniami elektrostatycznymi. Eter jest ponadto potencjalnie hepatotoksyczny. Pojemnik po użyciu traktować trzeba jak niebezpieczny odpad (koszt).
  7. Zastosowanie wymiennych wkładów N20 jest ok. 3 razy tańsze od pojemnika Histofreezer. Zaoszczędzone kwoty przwyższą po jakimś czasie koszty samego aparatu CryoAlfa.

Ekonomika użycia i cechy przedmiotu przemawiają za systemem CryoAlfa.

image_print

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *